Partnerzy portalu:
Wtorek: 23 lipca 2024

SMAkowy Zlot Mam to czas kiedy mama ma chwilę dla siebie - tłumaczy Fundacja SMA

Monika Rydlewska

Kąpiel w zimnym jeziorze? Żaden problem! czyli kilka słów o III SMAkowym Zlocie Mam

Za nami trzeci SMAkowy Zlot Mam. W dniach 25-27 września, w samym sercu Borów Tucholskich, spotkało się 14 wspaniałych Mam z różnych części Polski, które na co dzień zajmują się dzieckiem (lub dziećmi) z SMA.

Przepiękna lokalizacja, doborowe towarzystwo i ciekawy program sprawiły, że po raz kolejny był to naprawdę wyjątkowy czas.

SMAkowy Zlot Mam to czas kiedy mama ma chwilę dla siebie, staje się na powrót marzycielką, kobietą czynu, przyjaciółką, miłośniczką przygód i dobrej zabawy. Taki czas należy się każdemu, tym bardziej rodzicom ciężko chorych dzieci.

Porozumienie bez przemocy

W trakcie tegorocznego Zlotu uczestniczki wzięły udział w warsztacie Porozumieniu bez Przemocy (NVC – Nonviolent Communication) prowadzonym przez małżeństwo Beatę i Piotra Hołtyń, certyfikowanych trenerów metody NVC, twórców strefaslow.pl. Mamy miały okazję przećwiczyć techniki dobrej komunikacji oraz przyjrzeć się swoim emocjom i potrzebom.

O kondycję strudzonych ciał tradycyjnie już zadbała dr Kasia Bulińska, fizjoterapeutka i przyjaciółka SMAkowych Mam. Intensywne ćwiczenia na matach były przeplatane błogim relaksem. Natomiast w trakcie zajęć z Nordic Walking, pojawiło się miejsce na prawdziwe szaleństwo! Niespodziewana kąpieli w zimnym leśnym jeziorze spotkała się z wielkim entuzjazmem większości Pań!

Wśród prowadzących znalazły się również same SMAkowe Mamy

Nasza fundacyjna koleżanka Maria Koźmińska–Brygoła jako psycholog zatroszczyła się o integrację pań. A także skłoniła do refleksji nad potrzebą równowagi w rożnych obszarach naszego życia, wykorzystując model z psychoterapii pozytywnej.

Żanetta Gościniak, cudowna Mama Niki, jak co roku zaopiekowała się urodą każdej z Mam. Przygotowała profesjonalne zabiegi upiększające, zadbała o relaksującą atmosferę oraz niespodzianki!

Drogie Mamy, choć baaaardzo trudno było Was wyrwać z domów … nie mamy wątpliwości, że było warto! Kolejny raz przekonałyśmy się, że nasze zloty to wspaniała i bardzo potrzebna inicjatywa.

Wszystkim Mamom życzymy, żeby ten wspólnie spędzony czas, zmiana perspektywy i chwila refleksji były początkiem realnych zmian w Waszej niełatwej codzienności. Tymczasem my z zapałem planujemy kolejny Zlot już wiosną 2021 roku! Więcej informacji wkrótce.

Fundacja SMA

Źródło:
  1. https://www.fsma.pl/2020/10/kapiel-w-zimnym-jeziorze-zaden-problem-czyli-kilka-slow-o-iii-smakowym-zlocie-mam/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!