„Afirmacja” – to tytuł debiutanckiej płyty Aniki Dąbrowskiej, 15-letniej wokalistki, laureatki The Voice Kids 2.

W drobnej 15-latce skrywa się potężny głos

Anię Dąbrowską cała Polska poznała podczas emisji talent show The Voice Kids 2, którego została laureatką. Dziś Ania ma 15 lat, mnóstwo pasji do śpiewania i determinacji, aby spełniać marzenia. Jedno ziściło się całkiem niedawno. Na rynku właśnie pojawiła się jej płyta „Afirmacja”.

 

– Trudno uwierzyć, że w drobnej 15-latce skrywa się tak potężny głos – wokalistka brzmi o wiele dojrzalej niż sugerowałaby jej metryka. Doskonale udowadnia to już w singlowych utworach: motywacyjnej „Miłości” oraz balladzie „Małe skrzydła” – to fragment recenzji płyty opublikowanej w serwisie Interia.

– Można powiedzieć, że to II przełom w mojej karierze. Wydanie płyty było zawsze moim ogromnym marzeniem. Można powiedzieć, że to taki nowy początek. Bardzo się cieszę i jestem z niej ogromnie dumna – mówi wokalistka w rozmowie z Sebastianem Czechem.
Album „Afirmacja” zawiera kilkanaście kompozycji. Część z nich znana jest sympatykom twórczości Aniki Dąbrowskiej.

– Większość piosenek wydawałam jako single. Śpiewałam je na koncertach, więc moi fani je znali. Są jednak także niespodzianki, które pierwszy raz usłyszeli wraz z premierą płyty – zdradza wokalistka.

Anika Dąbrowska: „Ta płyta to ja”

Tytuł albumu – „Afirmacja” – nie jest przypadkowy. Odzwierciedla stosunek nastolatki do otaczającego świata. – Cieszę się każdą chwilą i myślę, że ten tytuł nie jest przypadkowy. Uważam, że to takie piękne podsumowanie każdej z piosenek na tej płycie – mówi w rozmowie z Sebastianem Czechem.

Choć Anika jest przywiązana do wszystkich kompozycji znajdujących się na płycie, jako ulubione wskazuje utwory „Sitowie”, „Niewidzialna” i „Małe skrzydła”. – Z tą piosenką wiążę najpiękniejsze wspomnienia – zaznacza.

Afirmacja – ciepłe przyjęcie fanów

Debiutancka płyta Aniki Dąbrowskiej spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród fanów nastolatki.

– Fani do mnie piszą, że ta płyta jest wspaniała, ponieważ pokazuje prawdziwą mnie. Ta płyta to ja. Bardzo się cieszę że to docenili.

Płyta „Afirmacja” powstawała w trudnym czasie, gdy Polska zmaga się z epidemią koronawirusa. Wiąże się to choćby ze zmianą kalendarza koncertowego.

– Ciągnie mnie do publiczności, brakuje mi moich fanów, żeby się do nich przytulić, żeby z nimi porozmawiać. Uważam jednak, że ten czas był dla mnie dobry, bo mogłam wiele rzeczy przemyśleć, poukładać w głowie. Przemyśleć to, jak widzę siebie, co dalej robić – uważa Anika Dąbrowska.

Anika Dąbrowska prywatnie

Poza światłem reflektorów Anika Dąbrowska jest nastolatką, która nie pała miłością do przedmiotów ścisłych matematyki i chemii – co zdradziła w wywiadzie dla Eski. Boi się pająków i odejścia bliskiej osoby, Marzy o duecie z Christiną Aguilerą i Johnnym Orlando.
Walczy z mukowiscydozą – jednak nie pozwoliła, aby choroba pokrzyżowała jej plany związane ze śpiewem. – Choroba nie przeszkadza mi w śpiewaniu, śpiewanie to taka rehabilitacja dla tej choroby. Nauczyłam się śpiewać przeponą, dzięki czemu moje płuca nie obciążają się – mówiła Ania w jednym z wywiadów.

Czytaj także: Ania Dąbrowska: zwyciężczyni The Voice Kids 2

Źródła:
  1. https://www.youtube.com/watch?v=fdKCb6efXVc
  2. https://www.youtube.com/watch?v=75zq5C_XpVA
  3. https://muzyka.interia.pl/recenzje/news-anika-dabrowska-afirmacja-co-bedzie-za-10-lat-recenzja,nId,4590491

Czytaj także: „Małe skrzydła” Aniki Dąbrowskiej teraz akustycznie

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco. Dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

 

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.