Partnerzy portalu:
Poniedziałek: 22 lipca 2024

Ania Dąbrowska przygotowala niespodziankę dla swoich słuchaczy/ fot. Youtube.com

Monika Rydlewska

WIDEO: "Małe Skrzydła" Aniki Dąbrowskiej teraz akustycznie. Posłuchajcie!

Cała Polska poznała ją za sprawą zwycięstwa w the Voice Kids 2. Ania Dąbrowska, chorująca na mukowiscydozę nastolatka, ale przede wszystkim bardzo utalentowana wokalistka zdobyła i utrzymała sympatię widzów, o czym najlepiej świadczy ilość wyświetleń jej pierwszego teledysku w serwisie Youtube.

Jeszcze w trakcie programu,  publiczność kibicująca Ani mogła obejrzeć jej debiutancki teledysk do piosenki „Małe skrzydła”. Utwór podbił serca internautów, robiąc duże zamieszanie w serwisie Youtube. Przez nieco ponad 3 miesiące uzyskał prawie 9 mln wyświetleń. Więcej niż udaje się osiągnąć bardziej popularnym, znanym szerokiej publiczności i obecnym na scenie od dziesiątek lat artystom.

Ten sukces to namacalny dowód na to, że głos i wrażliwość Ani oczarowały Polaków, a utwór „Małe skrzydła” trafił w ich gusta.

Tym razem akustycznie

Na fali sukcesu powstała druga wersja „Małych skrzydeł” – tym razem bardziej klimatyczna, w akustycznej aranżacji. Czas pokaże – czy również zdobędzie serca słuchaczy i powtórzy sukces pierwszej wersji utworu.

„Na początku bałam się choroby”

mukowiscydoza, talent, male skrzydła, ania dąbrowska, anika dąbrowska, talent show, the voice kids
– Choroba nie przeszkadza mi w śpiewaniu – mówiła Ania w jednym z wywiadów/ fot. Youtube.com

Ania od dzieciństwa zmaga się z nieuleczalną chorobą – mukowiscydozą. Choruje także jej siostra Ala.

Na początku bałam się choroby i była dla mnie ciężka. Nie umiałam z nią żyć, ale teraz już się nauczyłam. Choroba jest częścią mnie – przyznaje w jednym z wywiadów. W chorobie najbardziej obciążony jest układ oddechowy. U większości chorych obserwowane są nieprawidłowości pracy płuc. Zatem czy śpiewanie to dobry pomysł? Okazuje się, że dla Ani jak najbardziej.
– Choroba nie przeszkadza mi w śpiewaniu, śpiewanie to taka rehabilitacja dla tej choroby. Nauczyłam się śpiewać przeponą, dzięki czemu moje płuca nie obciążają się – mówi Ania. Śpiewanie jest nie tylko największą pasją dziewczynki, ale stało się dla niej czymś w rodzaju terapii.

Czym jest mukowiscydoza?

Mukowiscydoza to choroba genetyczna. Wpływa głównie na układ oddechowy i pokarmowy. Chory zmaga się z kaszlem, dusznościami i nawracającymi zapaleniami płuc. W mukowiscydozie liczy się czas. Im szybciej się ją wykryje, tym lepiej dla chorego, gdyż ma on większe szanse na lepsze i dłuższe życie. Mukowiscydoza jest nieuleczalna. Jej postęp można jednak spowolnić.

Udowodniła, że można spełniać marzenia

Dla innych chorych na mukowiscydozę, Ania Dąbrowska stała się wzorem i przykładem do naśladowania. Jej historia to dowód na to, że można spełniać swoje marzenia pomimo choroby.
– Do tego programu przede wszystkim przyszłam dlatego, żeby pokazać osobom, które są chore i boją się wyjść z domu, że jednak można spełniać marzenia i pokazać się światu. Dla mnie to jest niesamowite, ponieważ dużo osób pisało do mnie, że ich zainspirowałam, że pójdą do następnej edycji i pokażą się światu – opowiadała Ania w jednym z wywiadów tuż po ogłoszeniu zwycięzcy talent show.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco. Dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!