Edyta Owczarz i Damian Iskrzycki, oboje chorujący na rdzeniowy zanik mięśni, zdobyli złoty medal w bocci podczas zawodów World Open w kanadyjskim Montrealu. Złota para startowała w kategorii BC3.

W zawodach bocci w szranki stanęło troje Polaków Kinga Koza (BC1), Damian Iskrzycki (BC3), a także Edyta Owczarz (BC3). Indywidualne starty zawodników nie przyniosły upragnionych medali. Damian Iskrzycki uplasował się na 14. pozycji, jego koleżankom ostatecznie indywidualna rywalizacja przyniosła 13. lokaty. Tak właśnie zakończył się dla nich turniej indywidualny.

Nie był to jednak koniec zawodów. Po zmaganiach indywidualnych przyszedł czas na część turnieju, w której startowały drużyny i pary. Polskę reprezentowała para Edyta OwczarzDamian Iskrzycki.

W drodze do upragnionego finału sportowcy zmierzyli się z ekipami z Portugalii, a także gospodarzami – Kanadyjczykami i Szwedami. Tak dobrnęli do półfinału, w krórym przyszło im się zmierzyć z parą z Brazylii. Mecz zakończył się zwycięstwem Polaków 5:3. W finale polska para pokonała Kanadyjczyków. W przebiegu całego spotkania Polacy byli wyraźnie lepsi – wygrali 1:5.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.