Partnerzy portalu:
Wtorek: 23 lipca 2024

Aplikacja Alarm112 umożliwia wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia/ fot. Pixabay

Monika Rydlewska

WIDEO: Aplikacja mobilna Alarm112

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji uruchomiło aplikację mobilną Alarm112 do wysyłania zgłoszeń alarmowych do Centrum Powiadamiana Ratunkowego.

Aplikacja Alarm112 umożliwia w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia, mienia, środowiska, bezpieczeństwa i porządku publicznego przekazanie zgłoszenia alarmowego do Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Dedykowana jest osobom, które nie mogą wykonać połączenia głosowego, w szczególności osobom z dysfunkcją słuchu.

Aplikacja mobilna Alarm112 – jak to działa?

W Alarm112 możliwe jest poprzez wybór odpowiednich piktogramów, a także określenie rodzaju i miejsca zdarzenia oraz wskazanie służby, której pomoc jest konieczna.

Przekazane w ten sposób informacje umożliwiają Operatorowi Numerów Alarmowych przekazanie zdarzenia do odpowiednich służb. Z uwzględnieniem rodzaju i miejsca zdarzenia.

Aby skorzystać z aplikacji mobilnej Alarm112, należy ją pobrać, a następnie dokonać rejestracji.

Aplikacja mobilna Alarm112 dostępna jest dla dwóch systemów operacyjnych: Android i iOS.

Pamiętaj! Korzystaj z numeru alarmowego 112 odpowiedzialnie!

MSWiA

Źródło:
  1. https://www.gov.pl/web/numer-alarmowy-112/aplikacja-moblina-alarm112

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!