12-14.09.2019: X Międzynarodowy Kongres Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji „Choroby cywilizacyjne i choroby rzadkie wyzwaniem rehabilitacji XXI wieku”.
Już 12 września rozpocznie się organizowany przez Polskie Towarzystwo Rehabilitacji X Międzynarodowym Kongres „Choroby cywilizacyjne i choroby rzadkie wyzwaniem rehabilitacji XXI wieku”. Wydarzenie potrwa do 14 września.
– Zapraszamy wszystkich członków zespołu rehabilitacyjnego: lekarzy, fizjoterapeutów, pielęgniarki, psychologów, logopedów, dietetyków i specjalistów żywienia klinicznego, terapeutów zajęciowych, pracowników socjalnych, techników ortopedycznych, masażystów, a także specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją – zapraszają organizatorzy.
Uroczystą inaugurację kongresu zaplanowano na czwartek, 12 września. W kolejnych dniach, w trakcie równoległych sesji plenarnych oraz w sesjach plakatowych organizatorzy zaprezentują m.in.:
- Miejsce rehabilitacji w nowoczesnym leczeniu pacjentów z chorobami cywilizacyjnymi m.in. chorobą wieńcową, a także niewydolnością serca, po przeszczepie serca i płuc, przewlekłą obturacyjną chorobą płuc, cukrzycą, chorobą nowotworową oraz po udarze mózgu,
- Rolę specjalisty ds. zarządzania rehabilitacją w modelu kompleksowej rehabilitacji w Polsce.
- Ponadto organizatorzy planują sesje związane z telerehabilitacją i trendami w e-zdrowiu.
- Podzielą się także doświadczeniami związanymi z multidyscyplinarnym podejściem do pacjentów z chorobami rzadkimi na przykładzie dystrofii mięśniowej Duchenne’a oraz zaprezentujemy nowości w leczeniu pacjentów z rdzeniowym zanikiem mięśni.
– Naszymi gośćmi będą naukowcy i uznani specjaliści w tym zakresie z Polski i zagranicy. Mamy nadzieję, że pobyt w Gdańsku będzie okazją także do zwiedzenia naszego miasta i odpoczynku oraz nawiązania ciekawych znajomości, może na całe życie, mogących zaowocować dalszym rozwojem naukowym i zawodowym tej przyszłościowej dyscypliny, jaką jest rehabilitacja medyczna – podsumowują organizatorzy.
Wydarzenie odbędzie się w Centrum Biologii Medycznej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, budynek Collegium Biomedicum ul. Dębinki 1 w Gdańsku.
Komitet naukowy:
- Przewodniczący: Jacek Durmała
- Członkowie:
- Jacek Głodzik
- Katarzyna Hojan
- Joanna Jabłońska-Brudło
- Dariusz Jastrzębski
- Marek Jóźwiak
- Jerzy Kiwerski
- Krzysztof Klukowski
- Ireneusz Kowalski
- Marek Krasuski
- Krystyna Księżopolska-Orłowska
- Jolanta Kujawa
- Andrzej Kwolek
- Małgorzata Łukowicz
- Iwona Maciąg-Tymecka
- Piotr Majcher
- Sylwia Małgorzewicz
- Wiesława Nyka
- Rafał Sapuła
- Iwona Sarzyńska-Długosz
- Dominika Szalewska
- Beata Tarnacka
- Piotr Tederko
- Jolanta Wierzba
- Marta Woldańska-Okońska
- Ewa Zamysłowska-Szmytke
- Tomasz Zdrojewski
Komitet organizacyjny:
- Przewodnicząca: Joanna Jabłońska-Brudło
- Członkowie:
- Marta Banach
- Hanna Ciecholewska
- Agata Deja
- Bożena Jankowska
- Tadeusz Jędrzejczyk
- Beata Królikowska
- Małgorzata Kusiak-Kaczmarek
- Lidia Łepska
- Wiesława Nyka
- Bogumił Przeździak
- Jarosław Tomaszewski
- Dominika Szalewska
- Małgorzata Szuber.
Oficjalny patron medialny X Międzynarodowego Kongresu Polskiego Towarzystwa Rehabilitacji: