Jestem osobą przewlekle chorą. W związku ze zmianą miejsca zamieszkania musiałam wybrać nowego lekarza rodzinnego. Chcę zapisać się na pierwszą wizytę. Obawiam się jednak, że podczas teleporady lekarz nie oceni prawidłowo mojego stanu zdrowia i nie rozpozna moich potrzeb zdrowotnych.

Teleporada jest pełnoprawną poradą lekarską. Niemniej jednak obecnie obowiązujące przepisy prawa określają pewne sytuacje, kiedy przychodnia bezwzględnie musi przyjąć pacjenta w gabinecie lekarskim. Tak jest między innymi w przypadku pierwszej wizyty u wybranego przez pacjenta lekarza podstawowej opieki zdrowotnej. W opisanej sytuacji pacjent ma prawo do osobistej wizyty u lekarza.

Jeśli spotkasz się z odmową poinformuje kierownika placówki medycznej. W przypadku dalszych problemów zadzwoń na infolinię Rzecznika Praw Pacjenta pod nr tel. 800 190 590.

Biuro Rzecznika Praw Pacjenta

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.