W związku z epidemią koronawirusa w Polsce, wojewodowie zwrócili się do samorządu fizjoterapeutów z apelem o pomoc.

W związku z prośbami, jakie trafiły do Krajowej Rady Fizjoterapeutów od wojewodów, przekazujemy prośbę o wsparcie przy zwalczaniu epidemii COVID-19. Wojewodowie, jako podmioty odpowiedzialne za zapewnienie odpowiedniej liczby pracowników medycznych, poszukują profesjonalistów, którzy wesprą wykonywanie czynności medycznych i opiekuńczych.

W wielu podmiotach sytuacja stała się bowiem bardzo trudna. Jest ogromne zapotrzebowanie na przedstawicieli zawodów medycznych, również fizjoterapeutów. Nasza wiedza i wykształcenie pozwalają być wsparciem a także  realizować wiele czynności medycznych.

Praca na podstawie skierowania wojewody

Zainteresowani, w ramach odpłatnej pracy na podstawie skierowania wojewody, będą wspierać inne zawody medyczne w walce z epidemią (zlecone czynności) lub uzupełniać braki fizjoterapeutów w podmiotach leczniczych, DPS, hospicjach, zespołach karetek pogotowia i innych miejscach. Osobie skierowanej do pracy na podstawie decyzji przysługuje wynagrodzenie zasadnicze w wysokości nie niższej niż 150% przeciętnego wynagrodzenia zasadniczego przewidzianego na danym stanowisku pracy w zakładzie wskazanym w tej decyzji lub w innym podobnym zakładzie, jeżeli w zakładzie wskazanym nie ma takiego stanowiska.

Zespól Kryzysowy

Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Źródło:

1. https://kif.info.pl/rekomendacje-prezydium-krf-nt-pracy-zawodowej-fizjoterapeutow-w-okresie-epidemii/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.