Premier Mateusz Morawiecki powołał z dniem 8 lutego 2021 r. Ewę Krajewską na stanowisko Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Nominację wręczył Minister Zdrowia Adam Niedzielski.

Mgr farm. Ewa Krajewska jest absolwentką Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej a także Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada również wieloletnie doświadczenie na stanowiskach kierowniczych. Między innymi w zakresie zarządzania jednostkami aptecznymi, projektami ogólnopolskimi związanymi z propagowaniem nauki i rozwojem zawodowym farmaceutów. Ewa Krajewska posiada rozległą wiedzę z zakresu mechanizmów funkcjonujących na rynku lekowym w odniesieniu do aptek czy szpitali. A także Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji resortu zdrowia, który uczestniczy w podejmowaniu strategicznych decyzji dla szeroko pojętej polityki lekowej państwa.

Od marca 2020 r. pełniła funkcję zastępcy dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia. Była także zastępcą Przewodniczącego Zespołu ds. opieki farmaceutycznej, Przewodniczącą Zespołu ds. dostępności tlenu medycznego i członkiem Komitetu Sterującego na wspólne zakupy w KE.

Ministerstwo Zdrowia

Źródła:

  1.  https://www.gov.pl/web/zdrowie/ewa-krajewska-powolana-na-stanowisko-glownego-inspektora-farmaceutycznego

Czytaj także: Paweł Wdówik – pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.