Partnerzy portalu:
Czwartek: 20 czerwca 2024

W styczniu Paweł Wdówik objął funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej/ fot/ MRPiPS

Monika Rydlewska

Paweł Wdówik - pełnomocnik rządu do spraw osób niepełnosprawnych

Paweł Wdówik – od początku 2020 roku pełni funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a także pełnomocnika rządu do spraw osób niepełnosprawnych. Z wykształcenia jest psychologiem. Od lat angażuje się w działalność społeczną.

Wraz z początkiem 2020 roku media obiegła wiadomość o tym, że Paweł Wdówik objął funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Wdówik to absolwent Ośrodka dla Dzieci Niewidomych w Laskach, a także Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto jest twórcą systemu wsparcia dla osób niepełnosprawnych na Uniwersytecie Warszawskim, na którym od 1997 roku pełnił funkcję kierownika Biura ds. Osób Niepełnosprawnych.

Premier Mateusz Morawiecki: Paweł Wdówik jest absolutnie wyjątkowy

Tak o nominacji swego czasu pisał premier Mateusz Morawiecki:Mój rząd został wzmocniony przez Pana Pawła Wdówika, człowieka absolutnie wyjątkowego, od wielu lat bardzo aktywnie działającego na rzecz równych praw osób niepełnosprawnych w Polsce.

Paweł Wdówik: Człowiek orkiestra: wykładowca, redaktor a także społecznik

Paweł Wdówik w latach 1993-2003 – wykładał na Akademii Pedagogiki Specjalnej. W latach 2001-2010 – pracował także jako redaktor Katolickiego Radia Józef.
Od wielu lat jest kojarzony z aktywną działalnością na rzecz równych praw osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Od 2010 jest członkiem komisji ekspertów ds. Osób Niepełnosprawnych działającego przy Rzeczniku Praw Obywatelskich.

Prywatnie ma żonę i czwórkę dzieci. Ma także mnóstwo pasji. Sam siebie określa mianem „renesansowego eklektyka”. Wśród swoich zainteresowań wymienia: muzykę, literaturę a także turystykę. Lubi folk, muzykę sakralną i poważną. Jest pasjonatem i bywalcem Tatr.

Paweł Wdówik na Liście Mocy Integracji

Paweł Wdówik znalazł się na liście najbardziej wpływowych osób w środowisku osób z niepełnosprawnością, których sylwetki opisano w publikacji „Lista Mocy. 100 najbardziej wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością”. Ujrzała ona światło dzienne w 2017 roku. Nazwisko Pawła Wdówika znalazło się w kategorii Urzędy/Instytucje.

Źródła:

  1.  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/636086
  2. Lista mocy. 100 wpływowych Polek i Polaków z niepełnosprawnością
  3.  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pawe%C5%82_Wd%C3%B3wik
  4.  https://www.rpo.gov.pl/pl/osoba/pawe%C5%82-wd%C3%B3wik
  5. http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/892914
  6. https://www.prawo.pl/kadry/pawel-wdowik-zostal-wiceministrem-i-szefem-pfron,497021.html

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!