Partnerzy portalu:
Poniedziałek: 22 lipca 2024

Wózki-amfibie czynią gdańskie plaże bardziej dostępnymi/fot. kapieliskagdansk.pl

Monika Rydlewska

WIDEO: Plaże w Gdańsku dostępne dla osób poruszających się na wózkach

Wózki-amfibie i ułatwiające poruszanie się osób z niepełnosprawnościami po plażach kładki. Tak Gdańsk przygotował się na wakacyjny najazd turystów.

Władze miejskie zapewniają że plaże w mieście są gotowe na przyjecie turystów – również tych z niepełnosprawnościami.

– Osoby z niepełnosprawnością szczególnie w sezonie letnim mogą skorzystać w Gdańsku z kąpieli słonecznych i morskich. To wspaniała forma aktywności i integracji. Na gdańskich plażach warto się zrelaksować. Można pokibicować graczom w piłkę plażową. W miarę możliwości, włączyć się w rozmaite zabawy sportowe, wodne czy skorzystać z bezpłatnej oferty biblioteki na plaży. Wachlarz atrakcji jest bogaty – zapewniają władze Gdańska na oficjalnym miejskim portalu.

Na kąpieliskach Gdańsk Stogi oraz Molo Gdańsk Brzeźno turyści znajdą bezpłatne, specjalistyczne wózki-amfibie. Dzięki nim przejechanie po piasku okaże się znacznie łatwiejsze.

Pomogą one jednak nie tylko, ułatwiając dostanie się osoby niepełnosprawnej na plażę. Dzięki ich konstrukcji, osoba niepełnosprawna może również skorzystać z kąpieli. Sprzęt jest lekki, pozwala na niewielkie zanurzenie i unoszenie się na wodzie.

Zobaczcie, jak to działa:

Bezpieczeństwo korzystających z wózków amfibii zapewniają specjalnie do tego przeszkoleni ratownicy.

Ponadto na dostępność gdańskich plaż ma też wpływ infrastruktura. Przy wybranych wejściach powstały kładki umożliwiające zarówno osobom z niepełnosprawnościami, jak i opiekunom towarzyszącym na przykład dzieciom poruszającym się na wózkach łatwiejsze dotarcie praktycznie do samego morza.

Wejścia na plaże, przy których znajdują się kładki oznaczone są specjalnymi tablicami z piktogramami. Lokalizacje kładek: wejścia na plaże nr: 11, 16, 26, 41, 46, 48, 50, 51, 52 (na lewo od molo oraz na prawo od molo), 53, 65, 72, 73.

Źródła:
  1. https://www.portalsamorzadowy.pl/wydarzenia-lokalne/wozki-amfibie-kladki-stojaki-dla-rowerow-gdanskie-plaze-gotowe-na-sezon,127762.html
  2. https://www.gdansk.pl/wiadomosci/wozki-amfibie-kladki-stojaki-dla-rowerow-miejskie-kapieliska-dbaja-o-potrzeby-wszystkich-plazowiczow,a,148926

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!