W Gdańsku 5 maja rozpoczęła się niezwykła kampania społeczna “Łączy nas sport”. Jej organizatorami są gdański UKS Ada Judo Fun oraz Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną KOŁO w Gdańsku.

Chcemy mówić o łamaniu stereotypów związanych z odbiorem osób z niepełnosprawnościami. Sport jest do tego świetnym narzędziem. Obowiązują w nim czytelne zasady – mówi Adriana Dadci-Smoliniec, inicjatorka kampanii, mama dzieci z niepełnosprawnością i trenerka.

Sport ma wyjątkowe znaczenie w życiu osób z niepełnosprawnością. Czynnie uprawiany nie tylko pozytywnie wpływa na ciało, ale również poprawia kondycję oraz przede wszystkim wspomaga i zastępuje zajęcia rehabilitacyjne. Uczy walki z ograniczeniami, ale również uspołecznia, daje radość i kształtuje postawy wytrwałości i cierpliwości – uważają organizatorzy.

Data rozpoczęcia akcji jest nieprzypadkowa, bowiem 5 maja przypada Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

Warto wspomnieć, że UKS Ada Judo Fun na co dzień prowadzi sekcję “sport bez barier”. Jej zawodnicy zdobywają medale indywidualne i grupowe.

Poza spotem w ramach kampanii przewidziano również:

  • warsztaty dla placówek edukacyjnych/terapeutycznych,nauczycieli WF-u, trenerów (18-19 maja)
  • konferencję “Łączy nas Sport” poświęconą roli sportu w życiu osób przeżywających trudności.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.