Jakiś czas temu Ministerstwo Zdrowia przygotowało kampanię społeczną przestrzegającą przed skutkami niezdrowego trybu życia, a także niezdrowych nawyków żywieniowych. Zachęcamy do obejrzenia spotu kampanii społecznej “Nie serwuj sobie choroby”.

Co trzeci dorosły i co piąte dziecko w Polsce ma nadwagę lub jest otyłe. U dzieci, które nie jedzą regularnie w domach, wzrasta spożycie żywności wysoko przetworzonej, z dużą zawartością cukrów i tłuszczów. Utrwalają się też złe nawyki żywieniowe, które później bardzo trudno zmienić. Celem kampanii „Nie serwuj sobie choroby” jest skłonienie Polaków do refleksji i zmian nawyków żywieniowych. Rusza medialna kampania pod hasłem „Nie serwuj sobie choroby”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem otyłości i wynikających z niej konsekwencji.

– Dramatem, który dotyka miliony Polaków jest otyłość, która może być także początkiem rozwoju wielu chorób. W tym chorób układu krążenia, ale również nowotworów. Będziemy przygotowywać kampanie i podejmować inne działania promujące zdrowy styl życia – tłumaczył minister zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.