Partnerzy portalu:
Środa: 19 czerwca 2024
Monika Rydlewska

WIDEO: Izabela Sopalska-Rybak z Kulawej Warszawy o sobie, marzeniach i planach

Izabela Sopalska-Rybak to kobieta-orkiestra. Uprawia rugby na wózkach. Zwiedza Skandynawię. Jest prezeską Fundacji Kulawa Warszawa. Uświadamia wyzwania, przed którymi stają osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Zwraca uwagę na bariery architektoniczne, które codziennie muszą pokonywać. Głośno mówi o różnych aspektach wykluczenia. Prowadzi warsztaty. Sprawdza dostępność przestrzeni. Pomaga przy projektowaniu nowych budynków. – Stwierdziłam że sobie poradzę. Że mogę wiele osiągnąć. Muszę sobie trochę poprzestawiać moje życie, ale to życie będzie dalej piękne – opowiada w krótkim filmie przygotowanym przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Mówi w nim o miłości do rugby, tatuaży, ale również o tym, jak poradziła sobie z diagnozą stwardnienia rozsianego i o leczeniu. Przede wszystkim jednak o swoich marzeniach i planach – tych mniejszego i większego kalibru.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!