Logo leczeniewdomu.pl
PARTNERZY PORTALU:
Miło Cię widzieć, Dzisiaj jest piątek - 26 kwiecień 2024
Kategorie

WIDEO: Psycholog radzi opiekunom, jak znaleźć czas dla siebie i jak poradzić sobie z trudnymi emocjami

- Trzeba stanąć na głowie, by zorganizować czas wyłącznie dla siebie - mówi dobitnie psycholog Barbara Łukawska, przekonując jak ważnym aspektem opieki długoterminowej jest kondycja opiekuna. Obejrzyjcie film z przydatnymi poradami o tym, jak znaleźć chwilę wyłącznie dla siebie i jak poradzić sobie z trudnymi emocjami. (więcej…)

 
Kategorie

WIDEO: Astma oskrzelowa – przyczyny i objawy

Dotyka 4 mln Polaków. Tylko połowa ma świadomość swojego schorzenia. Reszta chorych odczuwa dolegliwości, ale nie ma rozpoznania. Nie korzysta z konkretnego leczenia. Ponadto boryka się z kaszlem i dusznościami i nie wie, jak sobie z nimi poradzić. Czym jest astma oskrzelowa, jak ją leczyć i jak z nią żyć, opowiada dr Piotr Dąbrowiecki, specjalista chorób

 
Kategorie

WIDEO: Mycie pleców i pośladków chorego

Bez odpowiedniego przygotowania, umycie pleców jak i pośladków niesamodzielnego chorego będzie niewykonalne. Warto prześledzić krótki poradnik wideo, aby dowiedzieć się, w jakiej kolejności wykonywać poszczególne czynności. To na pewno ułatwi i usprawni pielęgnację chorego.

 
Kategorie

WIDEO: Jejunostomia w żywieniu dojelitowym

Gdy nie można wykonać przezskórnej gastrostomii endoskopowej, czyli połączenia żołądka ze środowiskiem zewnętrznym, lekarze mogą wykonać enterostomię. Jest to przetoka między środowiskiem zewnętrznym a jelitem cienkim. Szczególny jej rodzaj – gdy połączenie dotyczy jelita czczego - to jejunostomia. (więcej…)

 
Kategorie

WIDEO: Tracheostomia – na czym polega, jak długo trwa

Leczenie respiratorem w przypadku części pacjentów wiąże się z koniecznością przeprowadzenia tracheostomii. Jak długo trwa zabieg i jakimi metodami przeprowadza się go najczęściej, odpowiada dr Waldemar Cyrankiewicz, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii. (więcej…)

 
Kategorie

WIDEO: Higiena głowy osoby leżącej – jak ułatwić sobie zadanie?

Mycie głowy osoby leżącej to jedna z najtrudniejszych czynności higienicznych. Są jednak pewne sposoby, by ją ułatwić. Pomaga w tym też dostępny w sklepach medycznych sprzęt. Jak często powinno się myć głowę leżącego chorego i na co zwrócić uwagę przy doborze kosmetyków, których używamy? 

 
Kategorie

WIDEO: Dzień z życia chorego na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc (POChP)

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) znacznie obniża komfort życia chorego/ fot. GSK

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) to groźne, przewlekłe schorzenie. Zdecydowanie obniża komfort życia chorego, czyniąc trudnymi nawet podstawowe czynności dnia codziennego. Zobacz, jak żyje się choremu na POChP. (więcej…)

 
Kategorie

WIDEO: Mycie chorego – jakich zasad przestrzegać?

Toaleta osoby leżącej wymaga znajomości pewnych zasad. Nie bez znaczenia jest również doświadczenie opiekuna oraz empatia wobec chorego. Jest to bowiem bardzo intymna czynność. Często krępująca zarówno chorego, jak i opiekuna. Jakich zasad przestrzegać przy myciu? Jak stworzyć warunki, w których zarówno opiekun, jak i chory będą się czuć się komfortowo? Togo wszystkiego dowiecie się