Pielęgniarka, fizjoterapeuta, opiekun medyczny, położna – zdarzają się sytuacje, gdy potrzebujemy ich wsparcia w domu – dla siebie lub bliskiej osoby. Wtedy zazwyczaj zaczynają się nerwowe, chaotyczne poszukiwania w sieci i wśród znajomych. Dzięki TwojaOpieka.org nie musi już tak być. Jak to działa?

Nie zawsze świadczenia na które pacjent i jego bliscy mogą liczyć w ramach ubezpieczenia zdrowotnego, okazują się wystarczające. W takiej sytuacji rodzi się myśl, by poszukać profesjonalnej odpłatnej opieki medycznej. I tu zaczyna się problem pacjentów i ich opiekunów, ponieważ do tej pory nie było miejsca, w którym można było znaleźć np. pielęgniarkę. Na popularnych portalach ogłoszeniowych tego typu anonsów jest niewiele. A nawet jeśli uda się jakieś wyłuskać, rodzą się uzasadnione wątpliwości o wiarygodność specjalisty. Zatem to rozwiązanie jest czasochłonne i obarczone pewnym ryzykiem.

Dostrzegli to Gilbert Kolbe, pielęgniarz anestezjologiczny i Małgorzata Bucholc-Kowalska, pielęgniarka specjalizująca się w leczeniu ran. Postanowili stworzyć miejsce w sieci, w którym znalezienie potrzebnej pomocy będzie łatwe, szybkie i bezpieczne dla pacjentów i ich bliskich. Tak powstał portal internetowy TwojaOpieka.org.

– To pierwszy portal zrzeszający specjalistów z zakresu ochrony zdrowia – przekonują jego twórcy.

W zamyśle TwojaOpieka.org to platforma komunikacji między pacjentami a personelem medycznym. – Dzięki TwojaOpieka.org pacjent uzyska niespotykaną dotąd łatwość w znalezieniu pomocy – zapewniają twórcy portalu.

– U nas pacjent nie płaci za nic, zajmujemy się ogłaszaniem specjalistów i nie wnikamy w rozliczenia między pacjentem a specjalistą – tłumaczy Gilbert Kolbe.

TwojaOpieka.org – jak to działa?

Wszystko zaczyna się od założenia komercyjnego profilu przez przedstawiciela zawodu medycznego: fizjoterapeutę, pielęgniarkę, położną, opiekuna medycznego. Kompetencje zawodowe są potwierdzane skanem dyplomu lub numerem prawa wykonywania zawodu.

Oprócz danych kontaktowych, w profilu znajdują się informacje o doświadczeniu zawodowym, wykształceniu jego właściciela. Jest także miejsce na opinie pacjentów. – Jeśli fizjoterapeuta, opiekun medyczny, pielęgniarka lub położna mają konto premium, już na tym etapie pacjent może umówić wizytę. W katalogu usług w wersji premium można również umieścić cennik. Przedsięwzięcie jest świeże, dlatego testujemy jeszcze różne rozwiązania. Zależy nam na tym, by portal był jak najbardziej intuicyjny – tłumaczy Gilbert Kolbe.

Dlaczego warto mieć profil na portalu TwojaOpieka.org?

Z trzech prostych powodów:

Po pierwsze: profil zawodowy na portalu TwojaOpieka.org pomaga rozwinąć praktykę, sprawnie docierać do pacjentów i ich bliskich.

Po drugie: pomaga budować rozpoznawalność i renomę, która dla przedstawicieli zawodów medycznych ma kluczowe znaczenie.

I wreszcie po trzecie: TwojaOpieka.org to pierwsze takie miejsce w sieci, skupiające profesjonalistów z dziedziny opieki zdrowotnej (wyłączając lekarzy).

Posiadacze konta premium mogą liczyć na dostęp do innych udogodnień i zasobów.

Będziemy publikować materiały dla osób posiadających pakiet premium na naszym portalu, a w przyszłości organizować szkolenia i konferencje. Mamy ogólnopolski zasięg – opowiada twórca portalu TwojaOpieka.org i pielęgniarz Gilbert Kolbe.

Jak znaleźć pielęgniarkę, położną, fizjoterapeutę, opiekuna medycznego?

Obsługa portalu z perspektywy osoby poszukującej pielęgniarki, fizjoterapeuty, opiekuna medycznego lub położnej jest banalnie prosta i zupełnie darmowa.  Wystarczy w wyszukiwarce sprecyzować swoje oczekiwania. Wybrać jakiego specjalisty potrzebujemy i określić lokalizację. W wynikach wyszukiwania pojawi się lista spełniająca założone przez nas kryteria. Pacjent lub opiekun mogą je przeanalizować i wybrać z listy tę osobę, której zawodowy profil najlepiej odpowiada ich oczekiwaniom.

Portal TwojaOpieka.org działa od niedawna. Aktualnie skupia się na sukcesywnym budowaniu bazy specjalistów. Wszystko po to, by umożliwić pacjentom i ich bliskim łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej dostęp do kompetentnych profesjonalistów: fizjoterapeutów, pielęgniarek, opiekunów medycznych, położnych.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.