Tomasz Połeć, przewodniczący PTSR – z związku ze Światowym Dniem Stwardnienia Rozsianego (SM) – wystosował list do chorych i ich bliskich. Poniżej przytaczamy jego treść.

Szanowni Państwo

30 maja obchodzony jest Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego (SM). Choroby, która na całym świecie dotyka około 2,5 miliona osób, a w Polsce około 50 tys.  Serdecznie zapraszam Państwa do celebrowania tego wydarzenia!

Osoby z SM oraz ich bliskich gorąco namawiam do dzielenia się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami. Zaś pozostałych Państwa do wsłuchania się w głos osób zmagających się z tą wciąż nieuleczalną chorobą neurologiczną. Niech Światowy Dzień Stwardnienia Rozsianego będzie dla nas wszystkich platformą wzajemnego porozumienia. A także szansą na dalszą poprawę warunków życia osób z SM.

SM. Więzi, kontakty, relacje

Hasło tegorocznych obchodów: „SM. Więzi, kontakty, relacje” podkreśla znaczenie stosunków międzyludzkich i dobrych relacji, które pomagają osobom z SM spełniać swoje marzenia oraz pełnić role życiowe.

Więzi są podstawową i najistotniejszą potrzebą życia ludzkiego. Ich rola jest nie do przecenienia. Otwórzmy się więc na potrzeby chorych z SM. Pokażmy jak są ważni, a także zachęćmy ich do mówienia głośno o tym, jak radzą sobie z barierami w codziennym życiu.

W dobie pandemii koronawirusa, która nie tylko utrudnia osobom z SM dostęp do świadczeń zdrowotnych, ale także u wielu zwiększyła poczucie osamotnienia i nasiliła obawy o przyszłość, budowanie więzi, udzielanie wzajemnego wsparcia i współpraca nabierają szczególnego znaczenia.

Jestem przekonany, że włączając się w obchody Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego, każdy z Państwa nie tylko pomaga podnosić świadomość społeczną na temat choroby, ale co ważniejsze okazuje solidarność i daje siłę osobom z SM, aby nie rezygnowały z marzeń, pasji, codziennych przyjemności i normalnego funkcjonowania.

Jeszcze raz zachęcam Państwa do wspólnego celebrowania Światowego Dnia Stwardnienia Rozsianego. Twórzmy więzi, relacje i kontakty tak bardzo potrzebne do budowania lepszego jutra osób z SM i ich bliskich.

Tomasz Połeć,

Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.