SyMfonia Serc to cykl wydarzeń zachęcających nie tylko do zabawy, ale również poznawania tematyki związanej z problemami osób dotkniętych przewlekłą chorobą – stwardnieniem rozsianym. Tegoroczną edycję SyMfonii kilka dni temu podsumowano podczas uroczystej gali, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

Za nami tegoroczna SyMfonia Serc – cykliczne wydarzenie organizowane rokrocznie przez Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego. Uroczysta gala zakończenia kampanii informacyjnej “SyMfonia Serc” odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie.

fot. PTSR

Czym jest SyMfonia Serc?

Pod tą tajemniczo brzmiącą nazwa kryje się de facto kampania informacyjna, której nadrzędnym celem jest niesienie pod strzechy wiedzy dotyczącej stwardnienia rozsianego (SM). A także nazywanie i tłumaczenie problemów, które w przebiegu stwardnienia rozsianego mogą się pojawić u chorych.

fot. PTSR

– Mówimy również o tym, jak trudno te problemy w naszej rzeczywistości rozwiązywać – mówił swego czasu Tomasz Połeć – przewodniczący rady głównej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego.

Ale misja informacyjna to nie wszystko. Za SymFonią Serc kryje się również dobra zabawa. SymFonia Serc jest bowiem również wydarzeniem kulturalnym, rozrywkowym, rekreacyjnym. Organizowane w ramach kampanii SyMfonia Serc wydarzenia, konkursy, eventy przyciągają co roku wiele osób. Również spoza środowiska chorych i ich najbliższego otoczenia.

Gala na Zamku Królewskim

Podsumowaniem kampanii jest gala. Odbywa się ona  w gościnnych murach Zamku Królewskiego w Warszawie. W tym roku podsumowanie SyMfonii Serc odbyło się 6 października.

Tradycją tej uroczystości jest wręczanie honorowych odznaczeń “Ambasador SM” i podziękowań “Serca Serc” dla osób czy firm, które działają na rzecz chorych na SM.

Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego przyznało również tytuł “Człowieka Wielkiego Serca”. Przyznaje się go, doceniając i dziękując za trud opieki nad osobą chorą na stwardnienie rozsiane. W tym roku człowiekiem Wielkiego Serca został pan Antoni Kładko. Mężczyzna od wielu lat opiekuje się chorą żoną i córką.

Tradycją na galach jest również akcent muzyczny. W tym roku na zakończenie wystąpiła ze swoim recitalem piosenkarka Dorota Osińska. Jej występ zdecydowanie przypadł do gustu zgromadzonej  na gali publiczności.

Wystąpiła Dorota Osińska/ fot. PTSR

Wydarzenie poprowadziła aktorka Beata Olga Kowalska.

– Wszystkim zaangażowanym w organizację tej uroczystości serdecznie dziękujemy, a wyróżnionym gratulujemy odznaczeń – podsumowali organizatorzy.

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.