PTSR: Radzenie sobie z rzutami w stwardnieniu rozsianym
– Wiedza to siła. Zwłaszcza w przypadku radzenia sobie z rzutami w stwardnieniu rozsianym. – to jedno z pierwszych zdań nowego wydawnictwa PTSR pt. „Radzenie sobie z rzutami w stwardnieniu rozsianym”. Na razie pozycja dostępna jest jedynie w wersji elektronicznej.
Fundacja PTSR Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego opublikowała niedawno kolejne wydawnictwo. Tym razem jest ono poświęcone radzeniu sobie z rzutami w stwardnieniu rozsianym. Publikacja została przygotowana na podstawie anglojęzycznej publikacji „Managing your relapses” stworzonej przez MS Society UK.
To nie pierwsza tego typu inicjatywa. PTSR działa od 30 lat, ma ponad 20 oddziałów. Oferuje pacjentom a także ch rodzinom szereg różnych form wsparcia, m.in.
- służy informacją na temat leczenia SM i rehabilitacji
- oferuje wsparcie psychologiczne
- a także porady prawnika i pracownika socjalnego.
Dzięki PTSR do pacjentów, ale także całego społeczeństwa za pośrednictwem wydawnictw, kampanii społecznych, projektów edukacyjnych, dociera wiedza na temat stwardnienia rozsianego.
Wszystko o rzutach SM
– U większości osób ze stwardnieniem rozsianym (SM) na jakimś etapie choroby wystąpią rzuty. Publikacja wyjaśnia, co dzieje się w czasie rzutu, a także co może zwiększyć prawdopodobieństwo pojawienia się i co może zredukować liczbę rzutów. W publikacji zostały przedstawione sposoby ułatwiające wyjście z rzutu oraz propozycje, jak możesz się na niego przygotować. Dowiesz się również, jakiego rodzaju usługi oferują profesjonaliści udzielający pomocy przy wychodzeniu z rzutu. Mamy nadzieję, że informacje oraz porady zawarte w publikacji pomogą ci zwiększyć poczucie kontroli związanej z rzutami – informują autorzy polskiej wersji wydawnictwa.
W broszurze zainteresowani znajdą wiele przydatnych informacji m.in. na temat:
- czym jest rzut w SM?
- skąd biorą się rzuty w SM?
- czego pacjent może się podczas rzutu spodziewać?
- jak leczy się rzuty SM?
- informacje o tym, jak unikać rzutów
- jak pacjent wychodzi z rzutu choroby?
- jak przygotować się na kolejny rzut?
Link do całości opracowania PTSR opublikowało pod koniec marca.
– Mamy nadzieję, że znajdziecie w niej wiele przydatnych informacji o tym, co robić, gdy pojawi się rzut SM, kogo prosić o wsparcie, a także jak rozróżniać rzut od pseudorzutu itp. – zachęca do lektury PTSR.
Całość wydawnictwa znajdziecie na stronie internetowej Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, a także pod poniższym linkiem:
Radzenie sobie z rzutami w stwardnieniu rozsianym.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.