Prof. dr hab. n. med. Jan Szczegielniak przez  kolejną kadencję będzie sprawował funkcję Krajowego Konsultanta w dziedzinie fizjoterapii.

Prof. dr hab. n. med. Jan Szczegielniak jest członkiem Krajowej Rady Fizjoterapeutów I kadencji. Obecnie jest Kierownikiem Działu Usprawniania Leczniczego Szpitala Specjalistycznego MSWiA w Głuchołazach a także Kierownikiem Katedry Fizjoterapii Klinicznej, dyrektorem Instytutu Fizjoterapii. Od lat jest związany również z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Pełni funkcje eksperckie i doradcze w specjalistycznych zespołach, obejmujących obszar fizjoterapii, działających przy Ministerstwie Zdrowia, Polskiej Komisji Akredytacyjnej, Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego, Centrum Egzaminów Medycznych i Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Jest również autorem i współautorem ponad 280 artykułów oraz 40 pozycji zwartych z dziedziny fizjoterapii.

Niedawno prof. Janowi Szczegielniakowi powierzono zadania Krajowego Konsultanta w dziedzinie fizjoterapii na kolejną kadencję.

Z tej okazji list gratulacyjny skierował do niego dr Maciej Krawczyk, prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów. – Ponowny wybór Pana osoby na tę ważną dla naszego środowiska funkcję jest wyrazem zawodowego uznania dla Pana osiągnięć a także świadectwa zaufania i szacunku – napisał dr Maciej Krawczyk, wyrażając jednocześnie nadzieję na efektywną i owocną współpracę z samorządem fizjoterapeutów.

Źródła:
  1. https://kif.info.pl/konsultant-krajowy-w-dziedzinie-fizjoterapii-wybrany/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

 

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.