Partnerzy portalu:
Poniedziałek: 22 lipca 2024

Samorządy umożliwią dowóz na szczepienia osób niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami/ fot. PFRON

Monika Rydlewska

PFRON wspiera transport na szczepienia

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień samorządy umożliwią dowóz na szczepienia osób niepełnosprawnych wraz z ich opiekunami. A także osób, wymagających szczególnego wsparcia, nieposiadających orzeczenia o niepełnosprawności.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w związku ze stanem wyższej konieczności wynikającym ze stanu pandemii i z przepisów ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem a także zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych jak również wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, a także realizacją narodowego programu szczepień, PFRON nie będzie wnosił zastrzeżeń co do wykorzystania środków transportu do przewozu osób niepełnosprawnych w przypadku ich użycia do dowozu innych szczególnie potrzebujących wsparcia osób (nieposiadających orzeczenia o niepełnosprawności) do punktów szczepień.

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje także, że w trybie pilnym wprowadza się zmiany w zasadach programu Rady Nadzorczej PFRON. Ich cel to wsparcie jednostek samorządu terytorialnego w organizacji transportu do punktów szczepień.

Źródła:
  1. https://www.gov.pl/web/rodzina/pfron-wspiera-transport-na-szczepienia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!