Partnerzy portalu:
Poniedziałek: 22 lipca 2024

System stałego kontrolowania glikemii zastąpi konieczność nakłuwania związaną z używaniem glukometru/ fot. Freepik

Monika Rydlewska

Petycja ws. refundacji systemu monitorowania stężenia glukozy

Prawie 12 tys. osób podpisało petycję w sprawie objęcia refundacją systemu do ciągłego monitorowania glikemii, który ułatwiłby życie i poprawił komfort funkcjonowania wielu pacjentów w Polsce. Poniżej publikujemy treść petycji opublikowanej przez Federację Diabetyków.

Refundacja systemu monitorowania stężenia glukozy: dla kogo?

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o jak najszybsze i pozytywne procedowanie sprawy refundacji systemu monitorowania stężenia glukozy metodą skanowania FGM – FreeStyle Libre u pacjentów z cukrzycą typu 1 lub innymi typami cukrzycy wymagającymi co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę lub terapii cukrzycy za pomocą osobistej pompy insulinowej, zgodnie z Kartą Świadczenia Opieki Zdrowotnej złożoną przez Prof. dr hab. Krzysztofa Strojka, Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Diabetologii a także prof. Dorotę Zozulińską-Ziółkiewicz, Prezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

„To kwestia naszego zdrowia i zapobiegania kosztownym powikłaniom”

Możliwość stałej kontroli glikemii, jaką daje system FreeStyle Libre to kwestia naszego zdrowia, zapobiegania bardzo dramatycznym i bardzo kosztownym powikłaniom.

Każdego dnia, by kontrolować swój poziom glikemii, 8-12 razy (lub więcej) mierzymy poziom cukru za pomocą glukometru, a i tak często te punktowe pomiary nie pozwalają na właściwe wyrównanie glikemii.

Tylko ciągła kontrola umożliwia skuteczne wyrównanie cukrzycy. Zapobiega zarówno niebezpiecznej dla nas hipoglikemii jak i powikłaniom, które wynikają z wysokich poziomów cukru.

Dzięki FreeStyle Libre będziemy mogli szybko reagować na niebezpieczne sytuacje, będziemy lepiej funkcjonować w aspekcie zawodowym a także społecznym. Cukrzyca nie będzie nas wykluczać, bo będziemy mieć ją pod kontrolą.

Bardzo doceniamy wszelkie działania Pana Ministra, które zostały podjęte w ostatnich latach dla poprawy warunków leczenia diabetyków.

Gorąco prosimy i apelujemy o wprowadzenie do refundacji FreeStyle Libre dla osób dorosłych leczonych insuliną.

Z poważaniem a także nadzieją na nowoczesne leczenie

Diabetycy 18+.

Petycję można podpisać pod adresem: https://www.petycjeonline.com/refundacja_systemu_monitorowania_glikemii_fgm-_freestyle_libre_dla_dorosych_diabetykow

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!