Partnerzy portalu:
Poniedziałek: 22 lipca 2024

Inicjatywa ma na celu nie tylko zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie kilku godzinnego podania leku, ale także rozwijanie świadomości, edukację i motywację pacjentów do dalszej walki z chorobą

Monika Rydlewska

Otwarcie edukacyjnej sali podań dla pacjentów ze stwardnieniem rozsianym w Katedrze i Klinice Neurologii CSK UCSK WUM

26 listopada 2019 roku w Katedrze i Klinice Neurologii CSK UCK WUM przy ul. Banacha w Warszawie otwarto edukacyjną salę do podań leków dożylnych dla pacjentów chorujących na stwardnienie rozsiane (SM).

Inicjatywa ma na celu nie tylko zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa w trakcie kilku godzinnego podania leku, ale także rozwijanie świadomości, edukację i motywację pacjentów do dalszej walki z chorobą.

– To wyjątkowe wydarzenie dla pacjentów leczących się w naszym ośrodku. Nowa przestrzeń poprawia nie tylko komfort leczenia, ale również samopoczucie pacjentów przebywających w szpitalu. Cieszymy się, że to właśnie w naszym ośrodku otwarto  trzecią salę w ramach programu Nauka Ratuje Życie w Polsce. Mamy nadzieję, że chorzy leczeni w naszym szpitalu zaczną lepiej znosić pobyt w trakcie leczenia – mówi prof. Anna Kostera-Pruszczyk, kierownik Katedry i Kliniki Neurologii CSK UCK WUM.

Zespół Kliniki CSK UCK WUM od wielu dekad sprawuje nowoczesną opiekę nad pacjentami z SM. W Klinice prowadzi się leczenie lekami I i II linii a także leczenie immunosupresyjne. Pod opieką zespołu ekspertów w Klinice i przyklinicznej Poradni Neurologicznej pozostaje około 3000 chorych na SM z centralnej Polski. Natomiast z programów lekowych refundowanych przez NFZ korzysta ponad 150 chorych ( w tym 63 – leczenie II linii).

Od 2012 r. Klinika poszerzyła zakres diagnostyki i terapii o chorobę rzadką, jaką jest choroba Devica, czyli zapalenie nerwów wzrokowych i rdzenia NMOSD. W tej dziedzinie Zespół został uznany przez Polskie Towarzystwo Neurologiczne za ośrodek referencyjny. Projekt Nauka Ratuje Życie wspiera firma ROCHE.

Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny

Źródło:
  1.  https://spcsk.pl/content/otwarcie-edukacyjnej-sali-poda%C5%84-dla-pacjent%C3%B3w-ze-stwardnieniem-rozsianym-w-katedrze-i

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!