Fundacja zrzesza środowisko pacjentów chorych na stwardnienie rozsiane, ich rodzin i przyjaciół. Organizacja jest bardzo aktywna w przestrzeni publicznej. Ponadto, prowadzi portal e-learningowy Szkoła Motywacji. Jego działalność nagrodzono prestiżowym Laurem Eksperta.

Fundacja SM WALCZ O SIEBIE jest znana między innymi ze swoich kampanii społecznych. Przygotowywane przez nią spoty można oglądać w ogólnopolskich telewizjach, programach radiowych, a także w prasie (w formie reklamy i artykułów).  Organizacja jest również obecna na ekranach LED w placówkach medycznych, na dworcach kolejowych, w formie citylightów, plakatów, itp., a także w internecie (reklama internetowa, media społecznościowe).

Działamy szeroko w zakresie PR, prezentujemy nasze działania i panele badawcze na konferencjach naukowych i szkoleniach dla kadry medycznej. Cieszymy się zaufaniem wśród wiodących klinicystów w Polsce. Rokrocznie przeprowadzamy szerokie badania społeczne w rożnych tematach dotyczących pacjentów z SM – podkreśla Malina Wieczorek.

Szkoła Motywacji

Działaniom wprost do pacjentów służy portal e-learningowy Szkoła Motywacji. Na czym polega jego sukces? Po pierwsze, portal daje te narzędzia bezpośrednio osobom żyjącym z SM i ich bliskim. Po drugie, równie istotne, Fundacji udało się zachęcić do współpracy specjalistów chcących podzielić się swoją wiedzą, która przekazywana jest chorym już w ponad 200 filmach.

Patronat Honorowy nad Szkołą Motywacji objęły:

  • Wydział Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Wydział Psychologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
  • Uczelnia Łazarskiego;
  • Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej;
  • Instytut Komunikacji Zdrowotnej.

Partnerami Fundacji są wiodące organizacje pacjenckie. A także kancelarie prawne, pomioty oferujące pomoc psychologiczną, m.in: PTSR, Fundacja Urszuli Jaworskiej, WHC, Fundacja Pomóż walczyć o życie, SEZAM, Neuropozytywni, Tacy jak Ja , Komunikacja z Pacjentem, Kancelaria KRK, Deloitte Legal, Fundacja Ius Medicinae, CRK Konstancin.

Szkołę Motywacji nagrodzono również LAUREM EKSPERTA. Nagroda ta jest przyznawana przez grono profesorów i ekspertów z całej Polski. Warto podkreślić również, że działania edukacyjne portalu znalazły się Finale Sukcesu Pisanego Szminką, zaś prezes fundacji Bizneswomen Roku Działalności Społecznej oraz na Liście MOCY 100.

Kontakt:

porady (medyczne, rehabilitacja, dostęp do leczenia, kwestie prawne, kwestie socjalne)

Centrum Informacyjne SM:

22 127 48 50 (pon.-pt. 9:00-17:00)

cism@ptsr.org.pl

w sprawie kampanii

kontakt@sm-walczosiebie.pl

www: http://www.sm-walczosiebie.pl

facebook: https://www.facebook.com/smwalczosiebie/

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.