Partnerzy portalu:
Środa: 19 czerwca 2024

Beata Karlińska/fot UW Szczecin

Monika Rydlewska

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni: Odznaczenie Primus in Agendo dla Beaty Karlińskiej

Dobre wieści napłynęły ze Szczecina: praca prezes Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni Beaty Karlińskiej na rzecz środowisk pacjenckich została dostrzeżona po raz kolejny. Pani prezes zostala uhonorowana odznaką Primus in Agendo.

Prawie 3 dekady działalności społecznej

Beata Karlińska, Prezes szczecińskiej Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni, od prawie 3 dekad aktywna społeczniczka, pożytkująca energię na działania zmierzające do aktywizacji, rozwoju, ale także poszanowania praw osób z niepełnosprawnościami odebrała honorową Primus in Agendo w uznaniu zasług za dotychczasową działalność.

Pani Beata z wykształcenia jest pedagogiem, jednak z powołania i zamiłowania społecznikiem. Jest znana szczególnie na polu działalności na rzecz osób z niepełnosprawnością. Pracuje na rzecz przełamywania stereotypów, a także aktywizacji osób z niepełnosprawnością we wszelkich sferach życia.

Jest twarzą i prezesem cenionej i znanej Fundacji Pomocy Chorym na Zanik Mięśni. Powołała ją do życia w Szczecinie w 1993 roku, by wspierać osoby cierpiące na schorzenia nerwowo-mięśniowe.

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni: informuje, wspiera, wytyka błędy systemu, wytycza drogi

Fundacja Pomocy Chorym na Zanik Mięśni po dzień dzisiejszy działa prężnie na rzecz pacjentów. Prowadzi kompleksową rehabilitację medyczną i społeczną. Organizuje różne formy wsparcia dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin. Na bieżąco kompletuje informacje dotyczące najnowszych osiągnięć w dziedzinie leczenia i rehabilitacji chorób nerwowo-mięśniowych. A także rozpowszechnia je wśród swoich członków. Prowadzi także szkolenia dla fizjoterapeutów. Szczególnie tych, którzy w swojej pracy stykają się z pacjentami borykającymi się z chorobami nerwowo-mięśniowymi.

Szczególnym polem aktywności Beaty Karlińskiej jest praca na rzecz zapewnienia osobom z niepełnosprawnością ruchową możliwie niezależnego i samodzielnego życia. Własne doświadczenia Pani Beaty, jako mamy niepełnosprawnego Piotra, stały się inspiracją do podjęcia działań na rzecz rozwoju usług asystenckich w Polsce, zaczynając od Szczecina. Jest prekursorką rozwiązań wzorowanych na doświadczeniach skandynawskich. Nie ustaje w wysiłkach, aby usługi asystenckie stały się normą, dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

Odznaczenie Primus in Agendo dla prezes Beaty Karlińskiej

Za wszystkie te działania Beata Karlińska została odznaczona odznaką honorową Primus in Agendo. Odznaczenie nadaje minister właściwy do spraw pracy, zabezpieczenia społecznego i rodziny. Trafia do osób, organizacji i instytucji za szczególne działania lub zasługi na rzecz rynku pracy , polityki społecznej lub rodziny.

Jest wyrazem uznania dla aktywnej, pełnej zaangażowania i oddania postawy wyróżnionego. A także najciekawszych i najbardziej wartościowych inicjatyw; nowatorskich osiągnięć oraz innowacyjnych projektów. Oraz rzetelności i ofiarności w podejmowanych działaniach.

– Przyznane Państwu przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Odznaki Honorowe Primus in Agendo są symbolem wdzięczności, jaką Państwo Polskie obdarza swoich najlepszych obywateli. Stanowią one formę docenienia wysiłku i poświęcenia, które są udziałem poszczególnych osób oraz instytucji w ich aktywności na rzecz realizacji działań służących dobru wspólnemu. Serdecznie Państwu gratuluję oraz dziękuję za osiągnięcia na polu pracy zawodowej i społecznej. A także za zaangażowanie w pomoc udzielaną osobom potrzebującym; wykluczonym społecznie oraz będącym ofiarami przemocy – napisał wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc w liście skierowanym do wszystkich uhonorowanych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!