Fundacja Oswoić Miopatie organizuje webinary z psychologiem. Poniżej publikujemy harmonogram spotkań on-line, a także tematy poszczególnych wykładów.

– Kochani, wychodząc naprzeciw trudnemu okresowi pandemii a także ciężkiej sytuacji, w której znaleźliśmy się jako rodzice niepełnosprawnych dzieci, przygotowujemy serię spotkań online z psychologiem. Chcemy wesprzeć Was w sytuacji, w której wielu z nas boryka się z wypaleniem i poczuciem beznadziei. Już  5 stycznia odbędzie się webinar z psychologiem Marcinem Prościńskim. Pan Marcin specjalizuje się w terapii pacjentów onkologicznych a także ich rodzin, którzy tak jak nasza społeczność mierzą się z ciągłym strachem o życie najbliższych osób. (…) Zadbajmy o siebie po to, abyśmy mieli siłę walczyć o nasze dzieci – napisała Fundacja Oswoić Miopatie w swoich mediach społecznościowych.

Harmonogram spotkań on-line:

5 stycznia 2021 r., godz. 19:99-21:00

  • Emocje w chorobie dziecka – czym są emocje? Jak wyrażać emocje w zdrowy sposób? Jak nasze przekonania wpływają na nasze emocje a także jaki mamy na to wpływ?
  • Budowanie poczucia wartości u chorych a także opiekunów. Czym jest poczucie własnej wartości? Jak je budować i wzmacniać?

12 stycznia 2021 r., godz. 19:00-21:00

  • Małżeństwo a choroba dziecka – jak wzajemnie siebie wspierać, kiedy nasze dziecko choruje? Jak ze sobą rozmawiać nie tylko w kontekście choroby dziecka?
  • Zdrowe dzieci vs chore dziecko – jak zadbać o zdrowe dzieci?

19 stycznia 2021 r., godzina 19:00-21:00

  • ZZP – jak się nie wypalić, pomagając innym? Pomaganie meczy – jak więc dbać o siebie skutecznie?
  • Stres – jak radzić sobie w sytuacjach stresowych? Czym są sytuacje stresowe? Propozycja technik radzenia sobie z fizjologicznym następstwem stresu.
  • Jak poradzić sobie z zamartwianiem się – przewodnik.

Uwaga! Zgłoszenia do udziału w webinarach prosimy przesyłać na adres oswoicmiopatie@gmail.com
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne.

Źródła:
  1. Fundacja Oswoić Miopatie – facebook

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

 

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.