Stowarzyszenie Dignitas Dolentium zbiera wnioski w XIV edycji Programu Pomocna Dłoń. Pomoc polega na jednorazowym przekazaniu osobom zmagającym się na co dzień z MND/SLA wsparcia finansowego. Jak wnioskować o pomoc i kto może skorzystać z programu?

Od lipca rozpoczęła się kolejna, czternasta już edycja Programu Pomocna Dłoń. Do Stowarzyszenia Dignitas Dolentium wciąż można składać wnioski o pomoc.

W ramach ws;parcia – jak w ubiegłym roku – można otrzymać jednorazowo 900 złotych. Pomocna Dłoń jest adresowana do osób cierpiących na stwardnienie boczne zanikowe. Takich, które przebywają w domu, są obłożnie chore lub są wentylowani mechanicznie lub żywione enteralnie (np. PEG).

Czytaj także: Fizykoterapia dla chorych na stwardnienie zanikowe boczne (SLA)

Aby uniknąć konieczności gromadzenia obfitej dokumentacji, formalności związane ze złożeniem wniosku Stowarzyszenie Dignitas Dolentium ograniczyło do minimum.

Jak złożyć wniosek w programie Pomocna Dłoń?

  1. Należy wypełnić formularz wniosku dostępny na stronie internetowej Stowarzyszenia Dignitas Dolentium (https://mnd.pl/pomocna-dlon/). Wniosek ma tylko jedną stronę.
  2. Należy poprosić jakiegokolwiek lekarza (np. rodzinnego) o potwierdzenie na piśmie, że chory zmaga się z SLA/MND i jest w ciężkim stanie.
  3. Do wniosku należy dołączyć kserokopię wypisu ze szpitala.
  4. Dokumenty należy wysłać na adres Stowarzyszenia Dignitas Dolentium (ul. Gorczańska 26, 34-400 Nowy Targ).

Przypominamy, że pomoc jest adresowana do osób chorujących na MND/SLA, a nie dla osób zmagających się z dystrofią mięśniową, miastenią, SMA, itd.
– Osoby, które już skorzystały z naszej pomocy w poprzednich edycjach mogą skorzystać z pomocy również w tej edycji programu “Pomocna dłoń” – zapewnia Stowarzyszenie Dignitas Dolentium.

Dignitas Dolentium czyli Godność Cierpiących

Stowarzyszenie działa na rzecz osób chorych na stwardnienie boczne zanikowe (SLA) oraz ich rodzin. Jego działalność skupia się na niesieniu pomocy chorym. Ponadto, Stowarzyszenie Dignitas Dolentium jest założycielem pierwszego w Polsce portalu poświęconego chorobie. Upowszechnia podstawową wiedzę o SLA/MND. A także prowadzi m.in. telefon zaufania oraz oferuje bezpłatne konsultacje ze specjalistami. Zajmuje się także nieodpłatnym wypożyczeniem sprzętu medycznego oraz pośredniczy w przekazywaniu sprzętu rehabilitacyjnego od darczyńców dla chorych. Od kilkunastu lat prowadzi również program „Pomocna Dłoń”.

Czytaj także: Riluzol w leczeniu stwardnienia zanikowego bocznego (SLA)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.