Już za parę dni, za dni parę… wezmą rowery i zdobędą “dach świata” – Pamir. Potem przez Kirgistan dotrą na samolot powrotny z Ałmaty w Kazachstanie. Czy chodzi tu tylko o pasję do kręcenia kilometrów na rowerach? Nie. Pamir 2019 to w zasadzie tylko środek do realizacji większego celu. Jakiego?

Połączyli pasję z wielkim sercem

Big Heart Bike to pięcioro pasjonatów. Ludzi różnych profesji, których połączyła miłość do dwóch kółek, drugiego człowieka i chęć czynienia świata lepszym, bardziej przyjaznym miejscem. Robią to nietypowo: jeżdżąc na rowerach – pomagają. Na czym to polega?pamir 2019, big heart bike, wyprawa, rower, indie 2020,

 

Ich pierwsza wyprawa (do Iranu) była dedykowana Centrum Opiekuńczo-Rozwojowemu św. Józefa w Katowicach. Relacjonując wyprawę – zbierali pieniądze na budowę centrum, które ma pomagać rodzinom i przeciwdziałać przemocy. Pomysł się sprawdził, więc poszli za ciosem. Tegorocznej wyprawie – Pamir 2019 r. również towarzyszy szczytny cel.

Jaki? Posłuchajcie, a wszystko stanie się jasne!

Łatwo nie będzie

Przemierzą blisko 5 tys. kilometrów/ fot. Facebook Big Heart Bike

W sumie Big Heart Bike przemierzą ok. 5 tys. km. Trasa wyprawy Pamir 2019 będzie długa i niełatwa. Zacznie się nad Morzem Kaspijskim w Kazachstanie. – Przemierzymy pustynię Kyzyl-Kum w Uzbekistanie. Następnie przejedziemy przez Tadżykistan, zdobywając jedną z najwyższych dróg świata, Pamir Highway. Dalej suniemy przez Kirgistan na samolot powrotny z Ałmaty w Kazachstanie – nakreślają trasę wyprawy.

 Będą pustkowia na wysokości poziomu morza (Kazachstan i Uzbekistan) oraz pustkowia te “nieco” wyższe, znajdujące się na wysokości ~4000m n.p.m. (Tadżykistan, Kirgistan) – zapowiadają. Wyjazd już  niedługo – 29 czerwca.

Tak naprawdę celem są…  Indie w  2020 roku

Nasze szaleństwo i wysiłek dedykujemy jednemu z nas, który również jeździ na dwóch kołach – Arturowi Szaflikowi, współzałożycielowi agencji marketingowej Leżę i Pracuję zatrudniającej osoby sparaliżowane. Razem z Klubem Laurazja podjął się organizacji wyprawy dla osób z niepełnosprawnościami do Indii, która ma odbyć się w 2020 roku – mówią Big Heart Bike. – Całą uzbieraną kwotę chcemy przeznaczyć na najbardziej wyjątkową i pionierską wyprawę, gdzie będziemy współtowarzyszyć osobom sparaliżowanym i chorym na SMA w podróży do Indii – dodają Big Heart Bike.
Trzymamy kciuki, żeby wszystko poszło zgodnie z planem i z niecierpliwością oczekujemy pierwszych relacji z wyprawy! Portal leczeniewdomu.pl ma zaszczyt być medialnym patronem tego niezwykłego przedsięwzięcia. Za naszym pośrednictwem będziecie mogli śledzić podróż i wraz z nami zagrzewać Big Heart Bike do pokonywania kolejnych kilometrów.

Kim są ci zapaleńcy o wielkich sercach? Poznajcie Big Heart Bike!

Ekipa Big Heart Bike w komplecie/ fot. Facebook Big Heart Bike

 

Monika Spisak – fizjoterapeutka i masażystka z Krakowa. Na co dzień próbuje zarazić swoich pacjentów pasją do aktywności fizycznej. Ponadto ma już na swoim koncie kilka wypraw rowerowych po Europie i nie tylko.

Sonia Krystoń – psycholog w stowarzyszeniu PoMOC dla Kobiet i Dzieci w Katowicach. Pomysłodawczyni ubiegłorocznej akcji rowerowej. Swoją przygodę z podróżami rowerowymi zaczęła od wyprawy nad Morze Czarne z grupą Włóczykoła. Rok później objechała dookoła Islandię z Niniwa Team.

Łukasz Proksa – absolwent informatyki na Politechnice Śląskiej. Lubi podróżować na rowerze, ponieważ daje to niepowtarzalną okazję poznawania nowych miejsc na wyciągnięcie ręki, a także odczuwania wszystkiego na własnej skórze (deszczu, niestety, też!). Doświadczył tego, gdy przemierzał rowerem Islandię wspólnie z Niniwa Team.

Łukasz Krusz – muzyk, skrzypek, a także nauczyciel. Swoją przygodę z podróżowaniem na rowerze rozpoczął w ubiegłym roku wyprawą do Iranu. Następnie opisał ją w książce o charakterze podróżniczo-reportażowym, którą planuje obecnie wydać.

Artur Szaflik – współzałożyciel agencji marketingowej “Leżę i Pracuję”, w której zatrudnione są osoby niepełnosprawne. Od 23 lat jest sparaliżowany w wyniku nieszczęśliwego skoku do wody.

Chcesz dołożyć swoją cegiełkę do wyprawy i pomóc Big Heart Bike w zdobyciu Pamiru? Kliknij!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

 

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.