Partnerzy portalu:
Czwartek: 13 czerwca 2024

W placówce będzie mogło przybywać 354 małych pacjentów/ fot. Freepik

Monika Rydlewska

56 mln euro na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka!

Dobre wiadomości dla rodziców z Wielkopolski napłynęły z Brukseli. Komisja Europejska przyznała 56 mln euro na budowę Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka. Ma to być jeden z największych szpitali pediatrycznych w kraju. Kiedy trafią do niego pierwsi mali pacjenci?

Komisja Europejska przyjęła pakiet inwestycyjny finansujący 25 dużych projektów inwestycyjnych z 10 państwach. Na liście dofinansowanych przedsięwzięć znalazło się także Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu, które otrzyma 56 mln euro.

Inwestycja ma wpłynąć na zwiększenie dostępności do najwyższej jakości szpitalnych usług pediatrycznych, a szpital będzie jedną z największych i najnowocześniejszych placówek tego typu w kraju.

Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w Wielkopolsce.

7 kondygnacji, 354 łóżka

Jesienią 2018 roku przekazano plac budowy wykonawcy. Już widać pierwsze postępy prac. – Jest spora szansa na to, że na początku 2021 r. mali pacjenci będą się leczyć w komfortowych warunkach – zapowiada Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. – Na blisko 3 hektarach terenu przy ul. Wrzoska w Poznaniu powstanie szpital, w którym mali pacjenci będą mieli opiekę medyczną na najwyższym poziomie oraz godne warunki pobytu – dodają urzędnicy.

Budynek będzie miał siedem kondygnacji. Znajdzie w nim miejsce między innymi pierwszy w Wielkopolsce szpitalny oddział ratunkowy dla najmłodszych dzieci. Będzie w nim też kilkanaście poradni specjalistycznych.

Ale tym, na co najbardziej czekają rodzice i chore dzieci są jednoosobowe sale. Będzie mogło przybywać w nich 354 małych pacjentów wraz ze swoimi opiekunami – tłumaczy wielkopolski urząd marszałkowski.

Obok szpitala powstanie też parking, miejsca rekreacji dla pacjentów. Pieniądze z UE pozwolą nie tylko na budowę, ale również wyposażenie obiektu.

 

Źródło:
  1. Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe.

Zapisz się do newslettera

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.

Najważniejsze
informacje i porady
w podcastowej pigułce!