4,6 mln zł na szkolenia fizjoterapii ortopedycznej, neurologicznej, kardiologiczno-oddechowej, a także pediatrycznej przeznaczy Krajowa Izba Fizjoterapeutów.

Krajowa Izba Fizjoterapeutów opublikowała na swoim portalu internetowym następującą informację:

“Uchwała w sprawie przyjęcia Planu działań POWER 2014 – 2020 została podjęta i tym samym zapadła ostateczna decyzja o przyznaniu Krajowej Izbie Fizjoterapeutów 4,6 mln PLN na szkolenia”

Na co wydane zostaną pieniądze?

“Rozwój kompetencji i kwalifikacji zawodowych fizjoterapeutów, odpowiadających na współczesne problemy epidemiologiczno-demograficzne kraju oraz zwiększenie efektywności funkcjonowania systemu ochrony zdrowia a także wdrażania innowacyjnych metod prowadzenia dokumentacji medycznej i jej sprawozdawania do Płatnika w oparciu o Międzynarodową Klasyfikację Funkcjonalną – ta pozycja znalazła się w „Planie działań” z planowaną alokacją w wysokości prawie 4,6 mln zł.

W ramach projektu odbędzie się 80 szkoleń (6-dniowych) dla 2000 fizjoterapeutów z całej Polski. Bez względu na ich miejsce zatrudnienia (placówka publiczna, prywatna czy własna działalność gospodarcza).

Szkolenie będą dotyczyły fizjoterapii:

  • ortopedycznej
  • neurologicznej
  • kardiologiczno-oddechowej
  • pediatrycznej
  • Międzynarodowej Klasyfikacji Funkcjonowania, Niepełnosprawności i Zdrowia (International Classification of Functioning, Disability and Health, skrót: ICF) jako nowoczesnego narzędzia pomocnego do prowadzenia statystyk, badań naukowych, klinicznych a także edukacji,
    prowadzenia dokumentacji medycznej w fizjoterapii zgodnie z wymogami Ustawy z dnia 25 września 2015 r. o zawodzie fizjoterapeuty (Dz.U. 2019 poz. 952).

Warto podkreślić, iż szkolenia realizowane przez Krajową Izbę Fizjoterapeutów należą do grupy szkoleń medycznych. Są dofinansowywane na identycznych warunkach jak szkolenia dla lekarzy czy pielęgniarek.

W razie dodatkowych pytań,

  • Telefon kontaktowy: +48 516 639 160
  • e-mail: agnieszka.wilczynska@kif.info.pl

Biuro Projektu: Plac Stanisława Małachowskiego 2, 00-066 Warszawa

Źródła:
  1. https://kif.info.pl/informacje/46-mln-pln-na-szkolenia-dla-fizjoterapeutow/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś do końca nasz artykuł. Jeżeli Cię zainteresował, to bądź na bieżąco i dołącz do grona obserwujących nasze profile społecznościowe. Obserwuj Facebook, Obserwuj Instagram.

Jeśli jesteś zainteresowany otrzymywaniem informacji o nowych publikacjach - zapisz się do naszego newslettera.